Menu
Obec Nová ves
ObecNová ves

Sportovní dopoledne v Bořitově 30. 9. 2022 - 1. B a 9. A

Sportovní dopoledne v Bořitově 30. 9. 2022 - 1. B a 9. A

Společné dopoledne našich prvňáčků a deváťáků v Bořitově

Žáci devátého ročníku na naší škole se již tradičně stávají patrony prvňáčků. Starají se o to, aby sžití prvňáčků se školním životem bylo radostné, aby se žádný prvňáček necítil v nové škole osamělý, aby věděl, že má svého kamaráda v deváté třídě, na kterého se může spolehnout. Deváťáci také pořádají pro prvňáčky nejrůznější akce, které zpestřují prvňáčkům školní povinnosti a které zase naopak deváťáky učí zodpovědnosti a týmové práci. Jednu takovou akci si v pátek 30. října 2022 připravili žáci 9. A pro své kamarády z 1. B.

Prvňáčci se vydali autobusem na exkurzi do Bořitova a deváťáci je následovali tamtéž pěšky. V Bořitově přivítala prvňáčky paní Janíčková a provedla je provozem Zepo Bořitov. Žáci viděli na naživo krávy a telátka, viděli, jaký je život krav chovaných pro mléko, jak a kolikrát denně probíhá dojení. Po exkurzi se žáci přesunuli k nedalekému fotbalovému hřišti. Zde už na ně čekali jejich kamarádi deváťáci se sportovními aktivitami a paměťovými hrami - skákání v pytli, hod míčkem na cíl, střelba na bránu, slalom s fotbalovým míčem, pohyb dvojice se svázanýma nohama atd. Za splněné úkoly získali prvňáčci od deváťáků diplom a drobnou odměnu. Naprosto největší odměnou, a to pro všechny účastníky akce, bylo vynikající občerstvení, které připravila paní Janíčková. Byl to teplý čaj a palačinky s marmeládou nebo nutelou. Palačinek se snědlo opravdu hodně, nejméně sedmdesát kusů. Po výborném občerstvení se prvňáčci vrátili zpět do školy autobusem a deváťáci opět pěšky. Všem žákům se celé dopoledne velmi líbilo a dohodli se, že budou ve společných akcích pokračovat.

Mgr. Petra Resová



Datum vložení: 30. 9. 2022 8:00
Datum poslední aktualizace: 19. 6. 2026 21:21
Autor: Správce Webu